Technologie

Pracownia radiologiczna

Nasza pracownia diagnostyki radiologicznej spełnia wymagane normy jakościowe zapewniając bezpieczeństwo pacjentów. Oferujemy zdjęcia cyfrowe w bardzo wysokiej rozdzielczości, co daje większą dokładność wykonywanych zdjęć, możliwość ich obróbki, a przede wszystkim znacznie zmniejsza dawkę promieniowania.

Dokładna i prawidłowa diagnostyka obrazowa to podstawa skutecznego leczenia stomatologicznego. Dzięki niej lekarz jest w stanie precyzyjnie ocenić stan zdrowia zębów pacjenta i wdrożyć odpowiednie i najmniej inwazyjne leczenie.

Unity stomatologiczne A-DEC

Nasze Studio wyposażone jest w zaawansowane technologicznie unity amerykańskiej firmy A- dec. Zapewniają one unikalne rozwiązania ergonomiczne i niespotykany zakres możliwości zabiegowych.

Charakterystycznie wyprofilowana tapicerka fotela i jej skórzana faktura zapewniają równomierny rozkład ciężaru ciała pacjenta gwarantując wyjątkowy komfort podczas długich zabiegów.

Mikroskop zabiegowy

Do zapewnienia optymalnego powiększenia obrazu i stabilności podczas pracy korzystamy z mikroskopu zabiegowego Leica, w którym wykorzystana została technologia LED.

Struktury korzeni zębów są niewielkich rozmiarów. Zastosowanie odpowiedniego powiększenia w pracy endodonty umożliwia odnalezienie i opracowanie zakrzywionych i dodatkowych kanałów, pokonywanie niedrożności, a także usuwanie złamanych narzędzi.

Z wykorzystaniem mikroskopu lekarz stomatolog ma również możliwość dokonania bardzo szczegółowej analizy stanu zęba i wykrycie wszelkich pęknięć i nieszczelności w dnie komory.

Bezbolesne znieczulenie komputerowe THE WAND

Dbając o komfort pacjenta podczas najmniej lubianego zabiegu jakim jest podawanie znieczulenia – wykorzystujemy nowoczesne urządzenie The Wand, które pozwala na delikatne wprowadzenie leku znieczulającego.

Urządzenie The Wand zapewnia całkowitą i precyzyjną kontrolę parametrów podawania leku znieczulającego.

Korzyścią dla Pacjenta jest przede wszystkim wyeliminowanie nieprzyjemnego uczucia rozpierania w trakcie znieczulenia, a minimalna średnica kaniuli zapewnia komfortowe i bezbolesne wkłucie.

System sterylizacji

Bezpieczeństwo naszych Pacjentów jest dla nas najważniejsze. Dlatego posiadamy centralną sterylizatornię, wyposażoną w najwyższej jakości sprzęt.

Autoklaw firmy MELAG Vacuklav 31B+ to jeden z najlepszych autoklawów parowych na rynku. Zintegrowana kontrola jakości wody uzdatnionej i elektroniczny monitoring zapobiegają błędom operatora i zapewniają wysoką jakość sterylizacji oraz maksymalną ochronę instrumentów.

Zastosowanie myjki ultradźwiękowej umożliwia perfekcyjne czyszczenie instrumentów przed sterylizacją, z zastosowaniem zjawiska kawitacji.

Aby zachować najwyższy standard konserwacji końcówek stosujemy Assistinę 301+. To jedna z podstawowych zasad w skutecznej i prawidłowej sterylizacji.

Lampa do wybielania

Jedną z najpopularniejszych metod wybielania zębów jest zastosowanie lampy Beyond. Lampa emituje światło niebieskie o wysokiej częstotliwości, która aktywuje żel wybielający nałożony na zęby. Akcelerator lampy Beyond jest opracowany tak, by nie emitować światła podczerwonego, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny.

Technologia Beyond jest bezpieczna dla zębów oraz dla istniejących koron czy mostów u pacjenta. Daje najlepsze rezultaty i jest w stanie rozjaśnić zęby od kilku do kilkunastu odcieni wg kolornika VITA.

Artykulator Sam Neo

Celem zapewnienia najlepszej diagnostyki i planowania leczenia zarówno pacjentom ortodontycznym jak i protetycznym nasza praktyka wyposażona jest w artykulatory służące rejestracji zwarcia w w relacji centralnej (CR) a nie w relacji nawykowej, która u sporej grupy pacjentów (zwłaszcza z zaburzeniami ze strony SSŻ, starciem zębów) nie jest tożsama. Brak jednoznaczności w tych dwóch pozycjach nie pozwala na postawienie właściwej diagnozy i zaplanowania dalszego leczenia.

Potrzebujesz stomatologa lub ortodonty?

Umów się na wizytę dzisiaj!

Zapisz się na wizytę